ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7118223
*
nr 711 8223
Spegel
nutida, 73 x 44
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 18:21:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 20:11:28
1
150 kr
29/8 17:41:00
2
150 kr
29/8 17:42:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 711 8223
Spegel
nutida, 73 x 44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 20:11:28 | 1 | 150 kr |
29/8 17:41:00 | 2 | 150 kr |
29/8 17:42:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45